17.06. 2021

V logistickém areálu společnosti HOPI Prostějov jsme zprovoznili Odbavovací a vyvolávací systém QTIR. Odbavovací systém je upraven na míru a řeší specifické potřeby klienta pro odbavování a pohyb přeprav, zásobovacích vozidel, vozidel zaměstnanců a dalších vozidel pohybujících se v areálu. Odbavovací systém zjednodušuje a automatizuje část procesů a stává se tak nedílnou součástí moderního logistického areálu HOPI Prostějov.

 

Detail projektu

Odbavovací systém nepřetržitě získává z interního systému zákazníka informace o avizovaných přepravách. Na vjezdu na vnější parkoviště jsou průběžně snímány RZ všech přijíždějících vozidel a dochází k přesné identifikaci na základě porovnání se záznamy vozidel v databázi. Řidiči kamionů přijíždějících k areálu registrují svou přepravu na samoobslužném venkovním kiosku pomocí dotykové obrazovky. Informace o registrovaných přepravách okamžitě získávají všechna stanoviště (vrátnice, správa parkoviště, odbavovací sklady, velín). Přepravy mohou být vyvolávány na konkrétní odbavovací místa. Vyvolávání probíhá pomocí SMS zprávy, která je odeslaná na mobilní telefon řidiče kamionu. Všechna vozidla, projíždějící vrátnicí do areálu, jsou identifikována pomocí kamer se záznamem a čtením SPZ. Průjezd vrátnicí řídí vrátní, kteří pracují s tabletem s aplikací QTIR. Pomocí tabletu získávají informace o oprávněnosti k vjezdu, zaznamenávají údaje přeprav a pořizují fotografie (ty jsou v on-line čase odesílány do interního systému zákazníka).

Odjezd vozidel z areálu je opět kontrolován vrátnými, za pomoci tabletu s aplikací QTIR, která získá informace o oprávněnosti k odjezdu na základě načtení RZ kamerou a informuje vrátného, zda jsou ukončeny všechny potřebné odbavovací úkony.